Ten Klient nie był właścicielem domeny i za to zapłacił...

21 maj 2020
21 maj 2020 10:28 am
Rating:
(0 votes)
1595 times

Nasz Klient zlecił wykonanie strony internetowej jednej z dużych firm, która zajmuje się sprzedażą reklam w katalogach branżowych, czyli tzw. wizytówek internetowych, które w większości przypadków nie mają i tak większego sensu. Mogę coś o tym powiedzieć, ponieważ sam w takiej firmie pracowałem dawien dawna przez kilka miesięcy. Klient napotkał na trudności związane zarówno z przeniesieniem strony internetowej – to znaczy nie było możliwości nawet jej przeniesienia ani przekazania danych dostępowych do strony internetowej w celu jej pozycjonowania, a ponieważ wygląd graficzny jak i od strony technicznej strona ta nadawała się jedynie do kosza, podjęliśmy realizację wykonania nowej, problem braku dostępów do serwera więc zniknął. Pojawił się nowy problem - odstąpienie domeny.

Po sprawdzeniu domeny, okazało się, że właścicielem domeny jest firma, której Klient zlecił wykonanie strony. Za wykonanie cesji domeny firma zażyczyła sobie 300zł netto. Co ciekawe Klient z góry dokonał opłaty kilkuset złotych (około 450zł bodajże), co miało być roczną opłatą właśnie za serwer i domenę, a mimo to firma zażyczyła sobie dodatkowej opłaty za cesję domeny. Sama cesja domeny nie trwa długo, bo raptem do 5 minut. Po pertraktajach mailowych z pomocą z naszej strony, doszło do kwoty 150zł netto za cesję domeny, na co Klient ostatecznie się zgodził. Warto było wykorzystać tę domenę do pozycjonowania, ponieważ przedstawiała ona dość istotną wartość względem czynnika, który określa się "wiekiem domeny", co odnosi się do czasu jaki dana domena po prostu funkcjonuje pod stroną internetową. Sama opłata była jednak wyzyskiem - moim zdaniem, z w/w faktów. Sądownie sprawa do wygrania, jednak mało kto obiera taką ścieżkę z wiadomych powodów.

Dlatego zachęcam, abyście sprawdzili Państwo - kto jest właścicielem domeny. W tym celu zapraszam do tego artykułu, gdzie opisałem jak to zrobić i jakie konsekwencje mogą wynikać w przypadku, gdy właścicielem nie jesteśmy, a są to konsekwencje poważne.

 

Czy na pewno jesteś właścicielem swojej domeny?

Jeżeli nie jesteś pewny czy jesteś właścicielem domeny, przeczytaj koniecznie: Jak sprawdzić czy jestem właścicielem domeny?

W powyższym artykule opisaliśmy także szereg problemów, które powoduje brak własności domeny.

 

 

Share Post:

KOWAL24.pl - Naturalne pozycjonowanie e.g. KOWAL24.pl