Blokują dostęp do serwera w celu pozycjonowania

21 maj 2020
21 maj 2020 9:44 am
Rating:
(0 votes)
1474 times

Mamy nieprzyjemność pochwalić się ciekawym zachowaniem firmy, która aktualnie utrzymuje stronę naszego nowego klienta. Otóż Klient został poinformowany, że ów firma czy też może osoba, która wcześniej wykonała dla Klienta stronę, nie przekaże dostępów do serwera, ponieważ to jest "prywatny serwer". Nasz Klient nie wie co w takim przypadku zrobić, jednakże rozwiązanie jest bardzo proste i przekazaliśmy je Klientowi. Poprosiliśmy, aby przekazał wykonawcy strony, że podamy dostępy do naszego serwera, a ściślej katalogu, do którego wgra zarówno bazę jak i pliki strony. A dalej przekaże pozostałe dostępy, abyśmy mogli realizować pozycjonowanie. 

Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy to nie tylko mała firma, tudzież osoba fizyczna/informatyk nie chce przekazać dostępów do serwera z dziwnych powodów, ale wielokrotnie także duże firmy nie chciały tego zrobić. Jest to co najmniej dziwne zachowanie, jednak utrudnia ono znacznie realizowanie pozycjonowania strony, a czasem wręcz uniemożliwia. Nie jest to oczernianie firmy, ale taką politykę prowadzi między innymi dość znana firma, sprzedająca sklepy internetowe w abonamencie (kolejny absurd, ponieważ po kilku latach cena za taki sklep internetowy wychodzi wręcz niebotyczna).

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jaki dostępów potrzebujemy do realizowania pozycjonowania lub przeniesienia strony internetowej, zajrzyj tutaj: Jakie dostępy są potrzebne do pozycjonowania lub/i przeniesienia strony i skrzynki mailowej?

Share Post:

KOWAL24.pl - Naturalne pozycjonowanie e.g. KOWAL24.pl