Zmiana koncepcji pozycjonowania przez usunięcie niektórych słów kluczowych

10 sierpień 2020
Rating:
(0 votes)
28994 times

 

Zdarza się, że Klienci w trakcie pozycjonowania strony zgłaszają chęć zredukowania pozycjonowanych słów kluczowych, a w większości przypadków motywem jest oczywiście cięcie kosztów. Niestety ta bądź co bądź negatywna zmiana odbija się także na pozostałych słowach kluczowych, ponieważ liczba odwiedzin, a dalej wartość całej witryny spada.

Jeżeli odrzucimy na przykład wiele słów kluczowych na dane miasto, np.: drzwi Żywiec, drzwi zewnętrzne Żywiec, rolety Żywiec, to prawdopodobnie najważniejsza fraza (przykładowo) "okna Żywiec" oraz inne na tę miejscowość także spadną. Podobne tematycznie frazy jak i ich regionalizacja powoduje, iż wzajemnie ze sobą kooperują, uzupełniają się i wszystkie osiągają lepsze rezultaty. Jeżeli chcesz zatem osiągnąć TOP10 na frazę "rolety Żywiec", to powinieneś realizować także frazy typu "rolety dzień noc Żywiec", czy też "żaluzje Żywiec" itp. inaczej

Jeżeli Twoja strona osiąga bardzo dobre pozycje i generuje klientów, masz dużo wejść na stronę, sprzedajesz - po prostu, dużo ryzykujesz. Zastanów się 10 razy, zanim usuniesz frazy z pozycjonowaniasz i zmienisz przez to także całą koncepcję pozycjonowania.

Zmiany koncepcji pozycjonowania (strategia pozycjonowania musi ulec zmianie, jeśli jakieś słowa z niej wypadają) czasem są tak nieprzewidywalne w skutkach, że strona potrafi wypaść nawet poza TOP10 i na dalsze strony. Dlatego, jeśli osiągamy dobre rezultaty, lepiej tego nie zmieniać. Zdecydowanie lepiej jest dodać frazy, niż usunąć - to zwykle kończy się spadkiem strony, czasem poza TOP10 i odzyskanie poprzednich pozycji jest trudne, czasem niemożliwe. Google źle reaguje na takie zmiany, na jakiekolwiek zmiany koncepcji. Dużo bezpieczniejsze jest jednak dodanie fraz, co zwiększy wartość witryny, niżeli usunięcie fraz.

Niejednokrotnie doświadczyliśmy tego ze swoimi klientami. Nie jest to forma chęci wpłynięcia na Państwa decyzje i przymuszenia do kontynuowania realizacji przedsięwziętej koncepcji, ale chęć przedstawienia prawdy i konsekwencji jakie z tym się wiążą.

Dlatego niejednokrotnie prosimy nowych Klientów, aby przed wdrożeniem ostatecznym danej koncepcji rozważyli czy faktycznie w tę stronę chcą pójść. Jak wspomnieliśmy dodanie fraz, nie powoduje zwykle problemów, ale redukcja słów kluczowych w większości przypadków jest opatrzona dużym ryzykiem: spadkiem strony w wynikach wyszukiwania. Oczywiście każdy przypadek jest inny, dlatego prosimy kontaktować się z nami, w celu znalezienia optymalnego rozwiązania, przede wszystkim bezpiecznego.

Share Post:

KOWAL24.pl - Naturalne pozycjonowanie e.g. KOWAL24.pl