Jak zmieniać treści i zdjęcia w artykułach poprzez CMS?

Pierwszą czynnością, którą należy zrobić jest zalogowanie się do panelu administracyjnego strony (CMS). Link do takiego rodzaju sekcji wygląda w taki sposób www.nazwa-strony.pl/administrator. (Każdy klient ma przypisane unikatowe hasło i login do konta)

Po zatwierdzeniu danych, zostaniemy przeniesieni do głównego panelu kontrolnego naszej strony. Aby dodać artykuł najeżdżamy kursorem na kategorie Artykuły -> następnie najeżdżamy ponownie na podkategorię Artykuły, gdzie pojawi nam się opcja umożliwiająca utworzenie artykułu.

W skrócie: Artykuły -> Artykuły -> Utwórz artykuł.

tworzenie stron internetowych

Strona przeniesie nas do edytora artykułów, gdzie jesteśmy w stanie utworzyć całkowicie nowy artykuł. Zasady tworzenia tekstu i dodawania zdjęć jest podobna do programu Microsoft Word, czy innego prostego edytora tekstu. Na obrazku przedstawiliśmy najczęstsze opcje, wykorzystywane w projektowaniu stron poprzez dostępny edytor.

redagowanie tekstow

Obrazki dodajemy w następujący sposób:

projektowanie stron

wstawianie obrazków

pozycjonownie obrazki tekst

 

Z dysku wybieramy zdjęcie, które docelowo chcemy umieścić w artykule, ważne jest, aby zdjęcie nie było zbyt wielkie i ładnie wkomponowywało się w tekst. Nasze zdjęcie jest już gotowe do dodania, wystarczy kliknąć na wczytanie zdjęcie, a potem zatwierdzić przyciskiem "Wstaw". W ten oto prosty sposób wstawiliśmy zdjęcie do artykuły.

strony internetowe dla firm

publikowanie stronPoprawnie wyświetlający się artykuł ma przypisaną kategorię, dzięki której jest wyświetlany na stronie, aby to zrobić wystarczy go przypisać. Najeżdżamy kursorem myszki na kategorię "Uncategorised" i klikamy na nią, dzięki czemu rozsuwa nam się menu dostępnych kategorii, najczęściej, interesującą nas kategorią jest "OFERTA" lub "AKTUALNOŚCI". W celu stworzenia nowej, prosimy o kontakt w celu szybkiego przeszkolenia.

Nie możemy zapomnieć o nadaniu statusu dla artykułu, aby to zrobić klikamy na Stan i wybieramy opcję "Opublikowano".

Końcowym zabiegiem, który musimy wykonać jest zapisanie naszego artykułu (patrz obrazek niżej), pod tym względem proszę o częstym zapisywaniu postępu pracy, z powodu różnych usterek, które nie raz przyprawiły nas o ból głowy :)

artykuły dla firmy

 

Chcąc umieścić artykuł w menu strony musimy utworzyć pozycję menu, aby to zrobić klikamy na: Menu -> Main Menu -> Utwórz pozycję menu. Panel przeniesie nas do innego menu. strona dla firm